Zgrupowanie kadry narodowej w piłce nożnej kobiet w Cetniewie_2

W dniach 15-18 listopada 2018r. zgrupowanie odbywało się w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie. Ośrodek posiada szereg hali sportowej oraz gabinety odnowy biologicznej - sauna. Każdy dzień rozpoczynał się rozruchem na pobliskiej plaży, następnie było śniadanie oraz trening poranny. Po obiedzie drugi trening, a wieczorem kolacja, konsultacje drużynowe i indywidualne oraz odprawa w świetlicy. Wszystkie zawodniczki łącznie ze sztabem szkoleniowym pojechali na wycieczkę rowerowa nad morzem, ciesząc się świeżym powietrzem. Trener Opaczewski Aleksander przemówił o plan przed wyjazdem do Finlandii na Mistrzostwa Europy Głuchych w Futsalu Kobiet w dniach 5 - 15 grudnia 2018r w mieście Tampere.

W dniu 15.11 o godz. 20 odbył się mecz towarzyski pomiędzy Reprezentacją Polski Kobiet Niesłyszących w Futsalu a drużyną ekstraligi futsalu AZS UG Gdańsk. Mecz od pierwszych minut był bardzo wyrównany, obie drużyny stworzyły sobie mnóstwo okazji do zdobycia bramki. Większą skutecznością wykazywały się na początku spotkania zawodniczki z Gdańska, które w pewnym momencie prowadziły już 2:0. Reprezentantki Polski jednak się nie poddały i po pierwszej połowie był remis 3:3. W drugiej połowie sytuacja wyglądała podobnie. Kadrowiczki cały czas próbowały wyrównać wynik. Udało się pięć sekund przed końcem meczu, kiedy Justyna Siwak umieściła piłkę w bramce pracowniczek. Mecz przebiegł w bardzo przyjaznej atmosferze, a po zakończeniu spotkania obie drużyny zrobiły pamiątkowe zdjęcie. Bramki dla Polek zdobyły: Siwek - 2, Kaczmarczyk Marta – 2 i Boćkowska - 1. Reprezentacja Polski wystąpiła w składzie: Agnieszka Boćkowska, Marta Kaczmarczyk, Joanna Kaczmarczyk , Justyna Siwek, Paulina Suchorowska, Paulina Prusinowska, Krystyna Nowak, Lidia Maziarz , Emilia Althoff, Julia Kopińska, Karolina Wojtkiewicz, Anna Kuśmierek, Karolina Jędrzejczyk, Izabela Kuźniak. Z powodu kontuzji nie wystąpiła Karolina Dampc. Trenerem Reprezentacji był Aleksander Opaczewski, asystentką Katarzyna Rafalska, a kierownikiem drużyny Eugeniusz Morawski

Opracowała : Rafalska Katarzyna
Foto : Morawski Eugeniusz