ZIG: Wyniki 1 dzień: Hokej na lodzie

Rosja - Kazachstan 9:0 (1:0, 6:0), 2:0)
Turniej hokeja na lodzie z Deaflympics rozpoczęła dziś w kulturalnym i rozrywkowym kompleksie "Arena Ugra" w Chanty-Mansyjsku. W pierwszym meczu w rozgrywkach Rosja gra z Kazachstanu. Rosja dominowała od samego początku gry. Pierwszą bramkę zdobył w siatce bramki Kazachstanu w 10. minucie meczu. Wynik na końcu drugiego okresu wynosił 1:0 Stanislav Iliev, gracz rosyjskiej drużyny: Na początku było dość trudne, a następnie stało się łatwiejsze. Przyzwyczailiśmy się do gry. To jest nasz pierwszy mecz w turnieju. Nasz trener obserwował nas grać, a później omówimy wszystkie nasze mocne i słabe.

W drugim okresie Rosja zdobyć 6 bramek więc Wynik: 7:0. Trzeci okres nie był również niespodzianka dla zawodników i widzów. 2 więcej goli zdobyli karne Kazachstanu. Przy okazji, w zeszłym Celem gry zdobył zaledwie 1 sekundę przed końcem trzeciej tercji. Wynik końcowy jest Rosja vs Kazachstan 9:0.

Wasilij Pietrow, główny trener drużyny Kazachstanu powiedział: "Chciałbym podkreślić, że jest to pierwszy raz, nasz zespół uczestniczy w Deaflympics. Zespół jest młody i został grać razem tylko przez 4 lata. To było trudne, nasi zawodnicy byli zmęczeni. Mam nadzieję, że nasza następna gra będzie bardziej udany.

USA - Kanada  2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

Pierwszy dzień zakończył Deaflympics z meczu hokeja na lodzie Kanada vs USA, który miał miejsce w kulturalnym i rozrywkowego "Arena Ugra". Nie było zaskoczeniem, że hokej jest dyscypliną najbardziej popularne wśród kibiców. Liczba widzów w grze było tak duże, jak w trakcie gry Rosja vs. Kazachstanu. A różnica w wielkości hokej lodowisko nie sprawiają, że gra mniej ekscytujące. Obie drużyny z Ameryki Północnej są faworytami świata osób niesłyszących hokeja. Ale żaden z nich nie udało się strzelić gola w pierwszym okresie gry. Pierwsza bramkę zdobył w 2. okresie przez Kanadyjczyków. Ale w ciągu kilku minut zespół poziomach USA wynik 1:1. Wkrótce Kanada ma doprowadzić ponownie. Wynik na początku 3 lata było 2:1 dla Kanady. Jednak w połowie okresu szczelina rozszerza się, Kanada wyniki ponownie. W końcu gry USA punktacji cel i ostateczny wynik gry jest 4:2 dla Kanady.

"Mieliśmy bardzo trudne walki między Kanadą a USA zespołów głusi hokeja latem, więc dzisiaj to było szczególnie ważne dla nas, aby wygrać. USA posiada jeden z najlepszych zespołów, jakie kiedykolwiek grałeś. Rozumiemy, że ta gra jest bardzo dla nas ważny krok w kierunku złotego medalu igrzysk. Zdajemy sobie również sprawę, że Rosja będzie również bardzo silnym konkurentem dla nas”.- powiedział trener zespołu Kanada Roy Hysén.
Jeff Sauer, krajowy trener USA skomentował gry: "Przez pierwsze dwa okresy nasz zespół wyglądał lepiej niż konkurenci, mieliśmy bardzo duże szanse, ale potrzeba trochę szczęścia. Aby rozpocząć turniej z meczu z Kanadą był bardzo dobry dla nas, jak wiemy, kanadyjski zespół lepszy niż inne zespoły z Deaflympics ".
Obaj trenerzy przyznali, że wielkość lodowiska hokejowego nie odgrywają kluczową rolę dla nich. Obie drużyny czuła się komfortowo.